Казимир Малевич, художники-супрематисти і народні майстри

Те, що Малевич створював ескізи для вишивок – це сенсація! Серед очевидних фактів – світлина американського публіциста Олівера Сейлера, на якій зазнімкована подушка із вишитою шовком супрематичною композицією. На думку дослідників світового рівня, вишивка створювалась саме за ескізом всесвітньо відомого майстра. Ескізи Малевича, які той створював на папері, тепер теж можна побачити в експозиції онлайн-музею.

Ще одним красномовним доказом є крихітний каталог виставки 1915 року. В ньому зазначено перелік вишивок та оздоблених нею речей до створення яких долучились професійні художники та народні майстри модерної вишивки, серед яких був і Казимир Малевич. Ця книжечка вважається підтвердженням винятковості експерименту, втіленого у вишивальних майстернях українських сіл Вербівка та Скопці – унікального явища української та світової культури.

Ескізи Казимира Малевича

створені спеціально для вишивки

Євмен Пшеченко, Ганна Собачко-Шостак, Параска Власенко, Василь Довгошия – це народні художники, які на початку ХХ ст. працювали у вишивальних майстернях Вербівки і Скопців та долучились до експерименту зі створення модерних вишивок.

Багато в чому ці українські майстри допомогли досвідченим художникам зрозуміти глибинну народну творчість. Малюнки народних геніїв наділені дивовижною енергетикою і теж увійшли до експозиції онлайн-музею.

Доля їхніх ескізів непересічна. Вони створювались у минулому сторіччі, і тоді ними захоплювались відвідувачі на йпрестижніших мистецьких салонів та виставок. В середині 60-х ескізи до вишивок дивом повернулись з Росії до України і пролежали непотрібними в запасниках радянського музею не одне десятиріччя. А відтворювати їх в вишивці почали лише с початком нової ери.

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...