Як народжується сучасне диво авангарду у техніці батик

Олена Давиденко (arts graphic Elena DIVID) – авторка серії художніх виставок, в тому числі «Київ у кольорах любові» (2011 та 2019 рр.), «DIVID CITY LOVE» (2014 р.) Вона авторка колекції дитячого одягу у техніці батик «Петриківський розпис» (2012 р.) та лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів молодих дизайнерів… Пані Олена взяла участь у практичній частині проєкту “ДНК української вишивки авангарду” – авторське прочитання творів народних митців та художників супрематистів, створення ескізів для аксесуарів, батику

За допомогою монтажу ми пришвидшили процес створення ескізу на папері, щоб показати, як народжується диво. Олена Давиденко (arts graphic Elena DIVID), надихнувшись мотивами вишивок авангарду й мальованим доробком українських геніїв Ганни Собачко-Шостак та Параски Власенко, націлена створити серію аксесуарів у техніці батик (розпис по шовку).

Олена зняла процес народження ескізів майбутніх шовкових виробів на папері, але, за її словами, ніщо не здатне передати стану, який тебе охоплює. «Складається враження, що ти відчуваєш весь спектр емоцій одночасно», – каже вона. Це і сльози, і незнайомий до цього трепет».

Ескізи, які на початку ХХ ст. створювали народні майстри-новатори для нових типів вишивок, наділені неймовірною енергетикою. І для когось з сучасників це може стати можливістю не лише побачити й дізнатись більше, але й загорнутись у речі сили. Почати відкривати культурний набуток через дотик, як це роблять у прогресивних країнах. За задумом Олени Давиденко її інтерпретацію ескізів самобутніх українських майстринь вирізнятиме соковите поєднання кольорів. Аксесуар, який вона задумала, пасуватиме і до демократичного молодіжного одягу, і личитиме діловій пані.

Довідка
Олена Давиденко здобула вищу освіту і ступінь магістра у Київському Національному Університеті Технологій та Дизайну (КНУТД), та має ступінь магістра Київського Національного Університету Культури та Мистецтв (КНУКіМ) за фахом дизайнер одягу. Досліджувала особливості художньої виразності і кольорової палітри творчості Марка Шагала. У техніці батик працює більше 10 років. Свої знахідки та спостереження втілила у серії художніх виставок «Київ у кольорах любові» (2011 та 2019 рр.), «DIVID CITY LOVE» (2014 р.) Вона авторка колекції дитячого одягу у техніці батик «Петриківський розпис» (2012 р.) та лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів молодих дизайнерів.

Нині твори Олени Давиденко виставлені у Києві, в холі Готелю «Козацький ART GALLERY», на Майдані Незалежності. А сама художниця завершує роботу над реалізацією свого проєкту «Великі міста світу» презентація якого запланована цього року в Норвегії. Олена співпрацює з зірками естради, шоу-бізнесу та брендом High Waist Design (Колаборація High Waist Design & Elena DIVID), співпраця з яким вилилася у лімітовану колекцію жіночого одягу та аксесуарів з шовку «Вишукана ексклюзивність».

8
IMG_3952

Клікніть, щоби збільшити зображення

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...