Проєкт “UA Heritage” став фіналістом конкурсу Глобального договору ООН

Наприкінці 2021 року проєкт “UA Heritage” отримав відзнаку міжнародного конкурсу Partnership for Sustainability Award 2021, започаткованого Глобальним договором ООН в Україні. Ми стали фіналістами у номінації «Економічний розвиток» і запам’ятались міжнародному журі, як перспективна просвітницька ініціатива, яка окрім іншого, сприяє інклюзивності та екологічності у сферах мистецтва та освіти.

За цей рік нам вдалося сформувати команду волонтерів (українські журналісти, музейники, науковці та закордоні дослідники), які наповнюють онлайн-ресурс та осмислюють питання національної ідентичності. Серед нас є мотивовані народні майстри, чиї доробок закладає підґрунтя для ефективної промоції маловідомої сторінки української історії за кордоном. Ми збираємо та досліджуємо історичну інформацію про культурне єднання засновників унікальних вишивальних майстерень в Україні з видатними митцями Франції та Польщі.

На представницькому зібранні Глобального договору ООН в Україні наша команда презентувала і пілотний експонат – супрематичний 3D ескіз для вишивки виготовлений з переробленого пластика, зі стислим описанням шрифтом Брайля. По-перше, це надзвичайно потужно, адже робить 100-річну вишивку авангарду доступною для вразливої категорії людей, по-друге – екологічно, бо зроблено з вторинної сировини. Саме завдяки «перевтіленню» в арт-об’єкт пластик отримує друге життя.

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...