Image Alt

Події

Календар подій
Виставки офлайн

Де можна побачити експонати музею наживо

Ви можете побачити експонати на музейних майданчиках організацій-наших партнерів

Виставка робіт сучасних майстрів ``ДІАЛОГ СТОЛІТЬ: ДНК української вишивки авангарду``

10 квітня 2022

Центр культури ``Вернісаж``, м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 53.

Запрошуємо 10 квітня, о 14:00 ВСІХ бажаючих на виставку робіт сучасних майстрів ДІАЛОГ СТОЛІТЬ: ДНК української вишивки авангарду. На жаль, в умовах війни, ми представимо лише фрагмент мандрівної експозиції. >>> Дізнайтесь більше...

Ця частина проєкту «UA.HERITAGE» спрямована на збереження культурної спадщини, просвітництво, культурний обмін з державами-партнерами,створення нової мистецької реальності та підтримку майстрів.
Наша ініціатива об’єднує музейників, науковців та майстрів декоративно- прикладного мистецтва з різних країн. Сучасні митці створюють роботи під впливом доробку геніїв ХХ ст., що зберігається у фондах стратегічного партнера проєкту, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, та інших музейних інституціях.
Незабаром представлені на виставці твори та роботи буковинських майстрів, які долучитися до проєкту DIALOGUE OF THE CENTURIES: DNA of Ukrainian Avant-garde Embroidery, братимуть участь у межах представницького культурного заходу в Польщі та Франції.
✅Запрошуємо майстрів декоративно-прикладного мистецтва стати частиною проєкту UA HERITAGE. Наразі йдеться про буковинський осередок потужної команди митців – «Буковинський творчій батальйон», який працює над створенням нових робіт за 100-літніми ескізами, що сприятиме популяризації непересічного й маловідомого явища вишивки авангарду. Але йдеться не лише по вишивку. Сторічні ескізи, створені народними майстрами-новаторами та видатними художниками авангарду на початку 20 століття можуть дивувати, будучи втіленими не лише на полотні, але й інших техніках та матеріалах.
❗️Ми запрошуємо ВСІХ бажаючих поповнювати лави нашого культурного фронту!
У єднанні – МИ СИЛА!
ℹ️Довідки за телефоном: (095) 137-44-22 (telegram, viber, whatsapp) Петренко Ірина
Онлайн-музей Української вишивки авангарду:
Детальніше про подію на нашій сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/HeritageCenter.UA/posts/505417634588004

Дискусія присвячена українській вишивці авангарду

21 січня 2022

Київський палац дітей та юнацтва

Унікальна нагода взяти участь у виставці та панельній дискусії присвяченій українській вишивці авангарду. Вперше спільно з Київським палацом дітей та юнацтва, впливовою державною інституцією з позашкільної освіти та естетичного виховання, ми ініціюємо захід, що об’єднає керівників філій, творчих гуртків та гостей івенту. >>> Дізнайтесь більше...

В програмі:

  • Презентація UA Heritage «Онлайн-музей ДНК Української вишивки авангарду» та доробку команди проєкту.
  • Круглий стіл присвячений пошуку ефективних методів поширення інформації про новаторську вишивану спадщину серед дітей, підлітків та сучасному прочитанню ними ескізів початку ХХ ст.
  • Майстриня вишивки Олена Мединська про методи ефективного дослідження історичного культурного набутку та відтворення рідкісної вишивки Параски Власенко.
  • Виставка маловідомих робіт народної художниці Ганни Собачко-Шостак – учасниці небувалого мистецького експерименту ХХ ст., закоріненого в українські терени. Презентує Баришівська ТГ (до якої входить
    с. Веселинівка – колишнє с. Скопці де була заснована одна з легендарних, вишивальних майстерень).
  • Показ дитячої колекції одягу створеного під впливом творчості Ганни Собачко. Власноруч пошиті луки представляють учасники студії “Kid’s look” ( с. Веселинівка, Баришівська ТГ). Колекція одягу створена з натурального льону та розмальована, за мотивами картин майстрині декоративного розпису Ганни Собачко-Шостак, випускницею Баришівського ЦПР “Мрія” Лідією Гураль. Постановник показу методист центру Тетяна Пащук.

Презентація онлайн музею і виставка експонатів у м. Кам'янка

25 жовтня 2021

Картинна галерея Кам’янського державного історико-культурного заповідника (Черкаська область)

Запрошуємо на презентацію онлайн музею "ДНК УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ АВАНГАРДУ", яка відбудеться 25 жовтня 2021 року о 14.00 в картинній галереї Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Виставка триватиме з 25 жовтня. по 10 листопада. >>> Дізнайтесь більше...

Виставка триватиме з 25 жовтня по 10 листопада за адресою: Черкаська область, м. Кам’янка, вул. Декабристів 5.

Офіційна сторінка картинної галереї

Мапа розташування:

Імерсивний перформанс-презентація «Екстер. Live» у стилі contemporary dance

22 жовтня 2021

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ

22 жовтня в Мистецькому Арсеналі відбудеться імерсивний перформанс-презентація «Екстер. Live» у стилі contemporary dance (хореографія Стефанії Нолл/ Stefanie Noll за участі українських та іноземних танцівників) із залученням fashion-колекції Федора Возіанова, сучасної музики. Перформанс готується у співпраці з мультидисциплінарним проєктом Мистецького Арсеналу «Футуромарення», що присвячений темі українського футуризму 1910–1930-х років. >>> Дізнайтесь більше...

Видавництво РОДОВІД за підтримки УКФ створює проєкт «Авангард Олександри Екстер: київський період», в рамках якого готує першу в Україні монографію про найвидатнішу українську авангардистку Олександру Екстер. Текст доктора мистецтвознавства, киянина Георгія Коваленка найбільше підсвічує – в контексті всього шляху – саме київський період життя і творчості Екстер. Період її творчої, виставкової, педагогічної діяльності в Студії, що стала «майстернею» київського авангарду. Дизайн монографії створює харківська студія ГРАФПРОМ.

Художниця Олександра Екстер (1882-1949) – київський символ нового мистецтва. Екстер сміливо поєднувала навчання в київських і паризьких мистецьких школах, кольорові ритми селянських вишивок і своїх авангардних олій, твори футуристів і народних майстрів в одній виставці, костюми для танцювальних студій, професійного театру, кіно та модної індустрії. Зараз ми б називали її не просто сучасною художницею, а кураторкою, продюсеркою, дизайнеркою, педагогом – універсальною мисткинею, тоді вона була авангардисткою.

Джерело ФБ сторінка РОДОВІД https://www.facebook.com/rodovidbooks/

Презентація онлайн музею UA.Heritage у Кропивницькому

4 жовтня 2021

місто Кропивницький (презентації у трьох локаціях)

Презентація онлайн музею UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду» у Кропивницькому, в контексті ХІХ Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського на малій батьківщині композитора. Захід партнера проєкту відбувається за підтримки Фонду «Свобода і демократія», Варшава. >>> Дізнайтесь більше...

Композитор Кароль Шимановський і «Вербівка» Наталії Давидової. Презентація мініатюрного портрету засновниці експериментальної майстерні, виконаного в техніці художньої гладі за єдиною атрибутованою світлиною Наталії Давидової (Гудим-Левкович).. У вишивці фото легенларної жінки відтворила майстриня золотного та лицьового шитва Тетяна Івановою.

Про онлайн музей «ДНК української вишивки авангарду» і те, що вдалось в ході його розробки, ми розповімо у наступних локаціях:

  • 12.00 Вербівська гімназія
  • 13.30 Картинна галерея Кам’янського державного історико-культурного заповідника
  • 16.00 Відділ мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського

Презентація монографії «Стіль модерн в Україні». Автор Тетяна Кара-Васильєва

1 жовтня 2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

Презентація монографії «СТИЛЬ МОДЕРН В УКРАЇНІ». Автор Тетяна Кара-Васильєва - авторка ідеї проєкту з відтворення вишивок за ескізами художників авангарду та народних майстрів «Відроджені шедеври». Науковий керівник проєкту UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду». >>> Дізнайтесь більше...

1 жовтня о 15:00 год. запрошуємо на презентацію нової монографії відомої дослідниці національної культури, доктора мистецтвознавства, Дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Тетяни Кара-Васильєвої «СТИЛЬ МОДЕРН В УКРАЇНІ».

У монографії розглядаються особливості формування стилю модерн, в різних регіонах України, який перетворився в національний стиль. На багатому фактологічному та ілюстративному матеріалі, на тлі широкої хронології явищ образотворчого та декоративного мистецтва висвітлюється проблематика взаємодії просторових мистецтв, архітектури в творенні нової образно-пластичної мови доби модерну. Процеси формування стилю модерн в Україні авторка розглядає в контексті європейської синхронності.

Книга розрахована на мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів вузів, широке коло читачів – шанувальників мистецтва.

 

Презентація онлайн музею UA.HERITAGE «ДНК української вишивки авангарду»

30 вересня 2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

@Tailors School – член Глобального договору ООН в Україні та Національний музей українського декоративного мистецтва запрошують на презентацію першого в своєму роді онлайн музею UA.HERITAGE «ДНК української вишивки авангарду». В основі онлайн експозиції 30 вишиваних робіт, що були втрачені у вирі лихоліть ХХ ст., та відтворені сучасними мисткинями за оригінальними ескізами народних майстрів та видатних художників новаторів того часу. >>> Дізнайтесь більше...

Наш вишиваний спадок більш креативний ніж прийнято вважати. Гості заходу опиняться у винятковому товаристві та матимуть унікальну можливість побачити ці ескізи та відроджені за ними вишивки в реальності.

Створений волонтерами онлайн ресурс надихатиме та будитиме до пізнання маловідомої української спадщини необмежену кількість людей. У вільному доступі багаторічні напрацювання міжнародного науково-пошукового проєкту «Відроджені шедеври» – предтечі ініціативи створення онлайн музею, інтерв’ю з закордонними дослідниками, цікаві факти. До команди просвітницького проєкту увійшли науковці, освітяни, музейники, журналісти.

Наша ініціатива багатокомпонентна і за задумом стане частиною культурної дипломатії України.  Експозиція та базова інформація надалі поповнюватиметься новими матеріалами, які адаптують для людей з ураженням зору, що зробить ресурс простором рівних можливостей.

Амбасадор ініціативи створення онлайн музею – Глобальний договір ООН в Україні.

Початок презентації 30 вересня о 18.00 (реєстрація обов’язкова!)

Адреса: Лаврська, 9, Національний музей українського декоративного мистецтва.

УВАГА!  В зв’язку з реставраційними роботами вхід до заповідника Києво-Печерська Лавра здійснюється з боку Лаврського провулку, через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

 

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ.

Разом з прес-анонсом надсилаємо презентацію з детальною інформацією про просвітницький проєкт і тему

«ДНК української вишивки авангарду».

   _______________________________________________________________________

www.facebook.com/HeritageCenter.UA                  www.instagram.com/tailorsschool

Пошта: uaheritag@gmail.com

Координатори Проєкту:

Світлана Махонько (095)356-80-44

Ірина Петренко (067)760-99-29; (095)137-44-22

через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

Виставка «ДНК української вишивки авангарду»

30.09.2021 – 02.10.2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

Лише три дні, з 30 вересня по 2 жовтня 2021 року відвідайте унікальну офлайн виставку в Національному музеї українського декоративного мистецтва. Тут одночасно представлені відтворені модерні вишивки та автентичні ескізи народних майстрів, які працювали в експериментальних кустарних пунктах українських сіл Вербівка і Скопці. Усі ці роботи є в експозиції онлайн музею UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду» >>> Дізнайтесь більше...

Амбасадор ініціативи – Глобальний договір ООН в Україні.

В основі експозиції 30 вишиваних робіт, що були втрачені у вирі лихоліть ХХ ст., та відтворені сучасними мисткинями за оригінальними ескізами народних майстрів та видатних художників новаторів того часу. Наш вишиваний спадок більш креативний ніж прийнято вважати. Гості заходу опиняться у винятковому товаристві та матимуть унікальну можливість побачити ці ескізи та відроджені за ними вишивки в реальності.

Квитки для відвідування музею можна придбати в касі Національного музею українського декоративного мистецтва за адресою: Лаврська, 9

УВАГА!  В зв’язку з реставраційними роботами вхід до заповідника Києво-Печерська Лавра здійснюється з боку Лаврського провулку, через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...