Image Alt

Події

Календар подій
Виставки офлайн

Де можна побачити експонати музею наживо

Ви можете побачити експонати на музейних майданчиках організацій-наших партнерів

Дискусія присвячена українській вишивці авангарду

21 січня 2022

Київський палац дітей та юнацтва

Унікальна нагода взяти участь у виставці та панельній дискусії присвяченій українській вишивці авангарду. Вперше спільно з Київським палацом дітей та юнацтва, впливовою державною інституцією з позашкільної освіти та естетичного виховання, ми ініціюємо захід, що об’єднає керівників філій, творчих гуртків та гостей івенту. >>> Дізнайтесь більше...

В програмі:

  • Презентація UA Heritage «Онлайн-музей ДНК Української вишивки авангарду» та доробку команди проєкту.
  • Круглий стіл присвячений пошуку ефективних методів поширення інформації про новаторську вишивану спадщину серед дітей, підлітків та сучасному прочитанню ними ескізів початку ХХ ст.
  • Майстриня вишивки Олена Мединська про методи ефективного дослідження історичного культурного набутку та відтворення рідкісної вишивки Параски Власенко.
  • Виставка маловідомих робіт народної художниці Ганни Собачко-Шостак – учасниці небувалого мистецького експерименту ХХ ст., закоріненого в українські терени. Презентує Баришівська ТГ (до якої входить
    с. Веселинівка – колишнє с. Скопці де була заснована одна з легендарних, вишивальних майстерень).
  • Показ дитячої колекції одягу створеного під впливом творчості Ганни Собачко. Власноруч пошиті луки представляють учасники студії “Kid’s look” ( с. Веселинівка, Баришівська ТГ). Колекція одягу створена з натурального льону та розмальована, за мотивами картин майстрині декоративного розпису Ганни Собачко-Шостак, випускницею Баришівського ЦПР “Мрія” Лідією Гураль. Постановник показу методист центру Тетяна Пащук.

Презентація онлайн музею і виставка експонатів у м. Кам'янка

25 жовтня 2021

Картинна галерея Кам’янського державного історико-культурного заповідника (Черкаська область)

Запрошуємо на презентацію онлайн музею "ДНК УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ АВАНГАРДУ", яка відбудеться 25 жовтня 2021 року о 14.00 в картинній галереї Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Виставка триватиме з 25 жовтня. по 10 листопада. >>> Дізнайтесь більше...

Виставка триватиме з 25 жовтня по 10 листопада за адресою: Черкаська область, м. Кам’янка, вул. Декабристів 5.

Офіційна сторінка картинної галереї

Мапа розташування:

Імерсивний перформанс-презентація «Екстер. Live» у стилі contemporary dance

22 жовтня 2021

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ

22 жовтня в Мистецькому Арсеналі відбудеться імерсивний перформанс-презентація «Екстер. Live» у стилі contemporary dance (хореографія Стефанії Нолл/ Stefanie Noll за участі українських та іноземних танцівників) із залученням fashion-колекції Федора Возіанова, сучасної музики. Перформанс готується у співпраці з мультидисциплінарним проєктом Мистецького Арсеналу «Футуромарення», що присвячений темі українського футуризму 1910–1930-х років. >>> Дізнайтесь більше...

Видавництво РОДОВІД за підтримки УКФ створює проєкт «Авангард Олександри Екстер: київський період», в рамках якого готує першу в Україні монографію про найвидатнішу українську авангардистку Олександру Екстер. Текст доктора мистецтвознавства, киянина Георгія Коваленка найбільше підсвічує – в контексті всього шляху – саме київський період життя і творчості Екстер. Період її творчої, виставкової, педагогічної діяльності в Студії, що стала «майстернею» київського авангарду. Дизайн монографії створює харківська студія ГРАФПРОМ.

Художниця Олександра Екстер (1882-1949) – київський символ нового мистецтва. Екстер сміливо поєднувала навчання в київських і паризьких мистецьких школах, кольорові ритми селянських вишивок і своїх авангардних олій, твори футуристів і народних майстрів в одній виставці, костюми для танцювальних студій, професійного театру, кіно та модної індустрії. Зараз ми б називали її не просто сучасною художницею, а кураторкою, продюсеркою, дизайнеркою, педагогом – універсальною мисткинею, тоді вона була авангардисткою.

Джерело ФБ сторінка РОДОВІД https://www.facebook.com/rodovidbooks/

Презентація онлайн музею UA.Heritage у Кропивницькому

4 жовтня 2021

місто Кропивницький (презентації у трьох локаціях)

Презентація онлайн музею UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду» у Кропивницькому, в контексті ХІХ Мистецького фестивалю імені Кароля Шимановського на малій батьківщині композитора. Захід партнера проєкту відбувається за підтримки Фонду «Свобода і демократія», Варшава. >>> Дізнайтесь більше...

Композитор Кароль Шимановський і «Вербівка» Наталії Давидової. Презентація мініатюрного портрету засновниці експериментальної майстерні, виконаного в техніці художньої гладі за єдиною атрибутованою світлиною Наталії Давидової (Гудим-Левкович).. У вишивці фото легенларної жінки відтворила майстриня золотного та лицьового шитва Тетяна Івановою.

Про онлайн музей «ДНК української вишивки авангарду» і те, що вдалось в ході його розробки, ми розповімо у наступних локаціях:

  • 12.00 Вербівська гімназія
  • 13.30 Картинна галерея Кам’янського державного історико-культурного заповідника
  • 16.00 Відділ мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського

Презентація монографії «Стіль модерн в Україні». Автор Тетяна Кара-Васильєва

1 жовтня 2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

Презентація монографії «СТИЛЬ МОДЕРН В УКРАЇНІ». Автор Тетяна Кара-Васильєва - авторка ідеї проєкту з відтворення вишивок за ескізами художників авангарду та народних майстрів «Відроджені шедеври». Науковий керівник проєкту UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду». >>> Дізнайтесь більше...

1 жовтня о 15:00 год. запрошуємо на презентацію нової монографії відомої дослідниці національної культури, доктора мистецтвознавства, Дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Тетяни Кара-Васильєвої «СТИЛЬ МОДЕРН В УКРАЇНІ».

У монографії розглядаються особливості формування стилю модерн, в різних регіонах України, який перетворився в національний стиль. На багатому фактологічному та ілюстративному матеріалі, на тлі широкої хронології явищ образотворчого та декоративного мистецтва висвітлюється проблематика взаємодії просторових мистецтв, архітектури в творенні нової образно-пластичної мови доби модерну. Процеси формування стилю модерн в Україні авторка розглядає в контексті європейської синхронності.

Книга розрахована на мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів вузів, широке коло читачів – шанувальників мистецтва.

 

Презентація онлайн музею UA.HERITAGE «ДНК української вишивки авангарду»

30 вересня 2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

@Tailors School – член Глобального договору ООН в Україні та Національний музей українського декоративного мистецтва запрошують на презентацію першого в своєму роді онлайн музею UA.HERITAGE «ДНК української вишивки авангарду». В основі онлайн експозиції 30 вишиваних робіт, що були втрачені у вирі лихоліть ХХ ст., та відтворені сучасними мисткинями за оригінальними ескізами народних майстрів та видатних художників новаторів того часу. >>> Дізнайтесь більше...

Наш вишиваний спадок більш креативний ніж прийнято вважати. Гості заходу опиняться у винятковому товаристві та матимуть унікальну можливість побачити ці ескізи та відроджені за ними вишивки в реальності.

Створений волонтерами онлайн ресурс надихатиме та будитиме до пізнання маловідомої української спадщини необмежену кількість людей. У вільному доступі багаторічні напрацювання міжнародного науково-пошукового проєкту «Відроджені шедеври» – предтечі ініціативи створення онлайн музею, інтерв’ю з закордонними дослідниками, цікаві факти. До команди просвітницького проєкту увійшли науковці, освітяни, музейники, журналісти.

Наша ініціатива багатокомпонентна і за задумом стане частиною культурної дипломатії України.  Експозиція та базова інформація надалі поповнюватиметься новими матеріалами, які адаптують для людей з ураженням зору, що зробить ресурс простором рівних можливостей.

Амбасадор ініціативи створення онлайн музею – Глобальний договір ООН в Україні.

Початок презентації 30 вересня о 18.00 (реєстрація обов’язкова!)

Адреса: Лаврська, 9, Національний музей українського декоративного мистецтва.

УВАГА!  В зв’язку з реставраційними роботами вхід до заповідника Києво-Печерська Лавра здійснюється з боку Лаврського провулку, через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

 

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗМІ.

Разом з прес-анонсом надсилаємо презентацію з детальною інформацією про просвітницький проєкт і тему

«ДНК української вишивки авангарду».

   _______________________________________________________________________

www.facebook.com/HeritageCenter.UA                  www.instagram.com/tailorsschool

Пошта: uaheritag@gmail.com

Координатори Проєкту:

Світлана Махонько (095)356-80-44

Ірина Петренко (067)760-99-29; (095)137-44-22

через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

Виставка «ДНК української вишивки авангарду»

30.09.2021 – 02.10.2021

Національний музей українського декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9

Лише три дні, з 30 вересня по 2 жовтня 2021 року відвідайте унікальну офлайн виставку в Національному музеї українського декоративного мистецтва. Тут одночасно представлені відтворені модерні вишивки та автентичні ескізи народних майстрів, які працювали в експериментальних кустарних пунктах українських сіл Вербівка і Скопці. Усі ці роботи є в експозиції онлайн музею UA.Heritage «ДНК української вишивки авангарду» >>> Дізнайтесь більше...

Амбасадор ініціативи – Глобальний договір ООН в Україні.

В основі експозиції 30 вишиваних робіт, що були втрачені у вирі лихоліть ХХ ст., та відтворені сучасними мисткинями за оригінальними ескізами народних майстрів та видатних художників новаторів того часу. Наш вишиваний спадок більш креативний ніж прийнято вважати. Гості заходу опиняться у винятковому товаристві та матимуть унікальну можливість побачити ці ескізи та відроджені за ними вишивки в реальності.

Квитки для відвідування музею можна придбати в касі Національного музею українського декоративного мистецтва за адресою: Лаврська, 9

УВАГА!  В зв’язку з реставраційними роботами вхід до заповідника Києво-Печерська Лавра здійснюється з боку Лаврського провулку, через Всіхсвятську церкву (Економічна брама).

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...