Строкова Людмила Володимирівна
Генеральна директорка Національного музею українського народного декоративного мистецтва (з 2016 р.)

Заслужений працівник культури України, кавалер ордену Княгині Ольги ІІІ ступеню. Має більш ніж 40-річний стаж музейної роботи. Більшу частину свого життя працювала в Національному музеї історії України, з 2004 по 2016 рр. очолювала філіал музею – Музей історичних коштовностей України.

Автор ряду статей та публікацій в наукових та науково-популярних виданнях, музейних альбомах та каталогах міжнародних виставок. Організатор, автор ідей, куратор та натхненник ряду виставок та виставкових проєктів, як в НМІУ та МІКУ, так і НМУНДМ. Керівник 2-х грантових проєктів Українського культурного фонду (Виставковий проєкт «ЗАВОД» та іноваційне видання «БІЛОКУР»). Підготувала понад 20 контрактів міжнародних виставок.

Членкиня експертно-фондової ради Міністерства культури і інформаційної політики України з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей

Членкиня Комітету з присудження премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини.
2005 – 2015 рр. – членкиня експертної групи Міністерства культури України з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

2006 р. – 2016 рр. експертка при Міжурядовій українсько-польській комісії у справі охорони та повернення втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни культурних цінностей. 2014 – 2017 рр.

Членкиня Міжвідомчої робочої групи при Міністерстві юстиції з питань повернення так званої «колекції скіфського золота» з кримських музеїв, що перебували на виставці в Амстердамі, до України.

Українська вишивка авангарду

Вишивка авангарду - результат
безпрецедентного експерименту
співпраці видатних митців авангарду
початку 20 століття і майстрів
української народної вишивки

Окрім експозиції робіт майстрів
ви знайдете тут також цілу низку
публікацій на відповідну тему:
історичні есе, інтерв'ю і дослідження,
освітні матеріали, повідомлення
про події...